Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Jirmanová, Daniela: Loutky! Loutky?, Loutkář 2/2018, p. 82–84

Od úterý 22. do soboty 26. května žilo polské město Bielsko-Biała loutkami. Konalo se zde už 28. bienále Mezinárodního festivalu loutkářského umění (Międzynarodowy festiwal sztuki lalkarskiej). Ne ve všech inscenacích však hrály loutky prim.

Už po druhém dni stráveném v divadelních sálech města jsem začala mít tušení, že se festivalová reflexe zvrtne do obecnější úvahy o tom, co je vlastně – v dnešní době – loutkové divadlo. Je to otázka, která se vznášela nad celým festivalem, vždyť i jeho středeční diskusní panel si vzal za cíl tázat se: Dokąd idziemy? neboli Kam jdeme/směřujeme? A tutéž otázku evokovala, a myslím, že záměrně, dramaturgie festivalu. Směsice inscenací nejrůznějších forem a žánrů má s trochou nadsázky společné jediné: účinkující něco předvádí a diváci se na to dívají. V pěti festivalových dnech se divákům představilo čtyřiadvacet inscenací divadel z Polska, mno…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.