Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Balvínová, Malvína: Animace ve větvích vánočního stromku, Loutkář 2/2018, p. 78–79

Na krátký animovaný film s delším názvem Vánoční svatba sněhuláka Karla čekala česká animátorská obec, jak to v případě autorských projektů bývá, řadu let. A zvědaví byli jistě i divadelníci, kteří tvorbu Petra Vodičky znali z oblasti loutkového divadla a chtěli vidět, jak se tento autor a režisér vypořádá s médiem animovaného filmu.

Dvanáctiminutový snímek měl nakonec premiéru na sklonku roku 2017. Příběh pro děti je atypický nikoliv svým dějem jako takovým, ale spíš svými postavami. Jeho hrdinové jsou vánoční ozdoby, zavěšené na stromečku. Tedy ne všechny jsou stále zavěšené. Když chce ozdoba něčeho dosáhnout, musí se “odháknout”. Tak se sněhulák Karel vydává spolu se slaměným andílkem Kamilem na cestu za sněhulačkou Evou, kterou si zrovna měl brát za ženu, jenže zmatený tatínek ozdobil stromek jinak, než jsou ozdoby zvyklé. Karel a Kamil putují vánočním stromkem a přes překážky a …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.