Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Laně, Ondřej; Martinů, Kateřina; Šimek, Michal; Pelcl, Petr;: Dana Jandová očima svých žáků, Loutkář 2/2018, p. 76–77

Neopakovatelná škola měkkých dovedností

Text: Ondřej Laně

K Daně Jandové na dramaťák do LŠU jsem začal chodit ve čtvrté třídě ještě na Skvrňany. Byl to rok 1986. A pokračoval jsem určitě nejméně do maturity, možná ještě o rok déle. Z legrace říkám, že LŠU je mým nejdelším ukončeným vzděláním. A bez legrace, že tím nejdůležitějším. Pro mne byla Dana alternativní mámou. Skrze dramaťák, recitaci, divadlo, výjezdy na přehlídky, sdílený humor, svobodné diskuse dospívajících bytostí a často nevídanou míru volnosti nám Dana dala neopakovatelnou školu měkkých dovedností a mezilidského chování a vystupování, které bez nejmenších pochyb využívám a stavím na nich dodnes v celém svém rodinném i pracovním životě. Nevím to jistě, ale myslím, že náš ročník patřil mezi ty, co přetrvaly tehdy nejdéle. Dana byla základní esencí. Dramaťák forever! Aspoň zlomek štěstí, které nás tehdy …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.