Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Zahálka, Michal: Dělat v DRAKu je zázrak, Loutkář 2/2018, p. 70–73

Poprvé jsem se s tvorbou Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského potkal už před relativně drahně lety na Jiráskově Hronově, kde hostovali se slavnou Fucking Generation. Byla to tehdy taková křehká niterná výpověď o tom, jak lidi pomalu končí DAMU a nevědí, co s nimi bude dál. Před málo lety jsem Fucking Generation viděl znovu a byla to taková křehká niterná výpověď o tom, jak nastupují do uměleckého vedení DRAKu a nevědí, co s nimi bude dál.

Už od toho dávného Hronova jsem je sledoval pokud možno vytrvale, potkával se s nimi všude možně, hlavně ale v DRAKu a na Loutkářské Chrudimi, a napovídali jsme toho o divadle (a nejenom o něm) opravdu dost. Na následujících stránkách se to asi nějak podepsalo: tento rozhovor nevznikal konfrontačně, jak prý správné rozhovory mají, ale ve vzájemném srozumění. Seděli jsme jednoho dubnového rána v Hradci na náměstí, za okny pršelo a my snídali.

První otázka tak nějak n…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.