Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vondráková, Adéla: Pinokio a Mimino, s ambicí i bez ní, Loutkář 2/2018, p. 62–63

Poslední dvě premiéry v Divadle Minor byly každá určena pro jinak staré děti, měly naprosto rozdílná témata i náměty, jiný výtvarný styl a diametrálně odlišné režijní pojetí. Jednu zcela zásadní věc však měly společnou: nedůvěru k loutkám.

V březnu letošního roku měla na Malé scéně Divadla Minor premiéru inscenace Mimino, kterou režíroval nový umělecký šéf divadla Braňo Holiček. V programu k inscenaci se lze dočíst mimo jiné i to, že významnou roli hrála potřeba pomoci rodičům, kteří se svými dětmi řeší trauma z příchodu sourozence, osobně jsem navíc ještě nabyla dojmu, že půjde o něco, jako je film Toy Story, protože se v inscenaci objevují jen postavy hraček – Medvěd (Vendula Holičková), Panenka (Ivana Machalová) a Robot (Jan Matásek). Ani jedno z očekávání se ale úplně nenaplnilo.

Děj inscenace je velmi jednoduchý: tři hračky čekají, až přijde mimino a bude si s nimi hrát; po chvíl…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.