Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Občas si vyřežu i nějakou loutku, Loutkář 2/2018, p. 48–51

Dalším z výtvarných umělců, který se po jistý čas aktivně věnoval loutkovému divadlu, je pozoruhodný muž, jenž k umění zběhl od takzvaně “normálního života”, založil divadelní soubor s naprostými esy současného loutkářství, na Malou Lhotu se k němu sjíždějí umělci z celého světa a mimo jiné prožil několik let v Indii, kde vedl vlastní kamenickou dílnu. Sochař Petr Kavan (1949).

Jak jste se jako vystudovaný ekonom a posléze řezbář a sochař vůbec dostal k loutkovému divadlu? Lákalo vás své skulptury oživit, nebo to bylo ze zcela jiného důvodu?

V druhé polovině 70. let jsme měli s kamarádem scénografem Tomášem Paulem v jihočeské vesnici od církve pronajatou faru a každý rok jsme tam pořádali Svatojánské kulturní léto s výstavami děl našich přátel a muzikou. Když jsme našli v místním kině pár starých loutek, rozhodli jsme se, že sehrajeme loutkové představení. V roce 1980 jsme narychl…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.