Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Taylorová, Jane: V dialogu, Loutkář 2/2018, p. 36–37

Se souhlasem Handspring Puppet Company publikujeme rozhovor dramaturgyně souboru Jane Taylorové se světově uznávaným umělcem Williamem Kentridgem o jeho dlouholeté spolupráci s HPC, který poodhaluje, co ho na loutkách fascinuje a co ho na nich jako tvůrce zajímá. (red)

Proč jste se vůbec obrátil na loutky a Handspring? Vzpomenete si, proč jste se tím směrem tenkrát vůbec pustil?

V té době jsem se hodně zabýval vnímáním, a to ne z hlediska jeho podstaty, ale jako samotného fenoménu. Co děláme, když něco rozpoznáváme? Jak sestavujeme svět z fragmentů? Když jsem v roce 1992 začal pracovat na Vojckovi, což byla moje první inscenace se souborem Handspring, jedna z věcí, které mě zaujaly nejvíc, bylo to, jak se loutky zdají mít vlastní vůli. To bylo úplně na začátku, když jsem sledoval filmy o loutkách a různé loutkáře při práci – pozoroval jsem, jakou radost nám dělá balamutit sami sebe a dívat se na předmět, o …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.