Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: William Kentridge (1955), Loutkář 2/2018, p. 34–35

Jihoafrický grafik, malíř, animátor, scénograf a divadelní režisér. Je evidentní, že jde opět o tvůrce, kterému nestačí statická podoba výtvarných artefaktů. Kromě akademie výtvarných umění v Johannesburgu vystudoval navíc i herectví na L’École Internationale de Théâtre Jacques Lecoq.

Do dějin loutkového divadla se zapsal několika inscenacemi, které vytvořil ve spolupráci se souborem Handspring Puppet Company, skupinou založenou v roce 1981 Adrianem Kohlerem a Basilem Jonesem v Kapském městě, proslulou prací s dřevěnými loutkami v téměř životní velikosti. Jako režisér, scénograf a autor animací se podílel na (většinou koprodukčních) inscenacích Woyzeck on the Highveld (Vojcek na Highveldu, 1992)1 podle klasické německé předlohy Georga Büchnera a Faustus in Africa (Faust v Africe, 1994)2 podle Johana Wolfganga Goetha. Jako režisér a autor animací je podepsaný pod inscenací Ubu and the Truth Commission (Ubu a Ko…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.