Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Trefalt, Uroš: Karel Makonj slovinskýma očima, Loutkář 1/2018, p. 100

Když jsme se před šesti lety po dlouhé době znovu potkali s Karlem Makonjem v Mariboru, kdy jsme byly oba členy mezinárodní poroty na Bienále loutkových tvůrců Slovinska (Bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije), překvapil mě svým humorem i poněkud sarkastickou poznámkou: Myslel jsem si, že vypadáš úplně jinak.

Karel vždycky zanechával zvláštní dojem, nejen kvůli svým ošoupaným džínům a cigaretě, kterou měl stále v ústech, ale i kvůli smutnému, ale bystrému výrazu psa baseta. Jsem přesvědčen, že nejsem jediný, kdo měl dojem, že svým vzhledem Karel vzbuzoval zájem i respekt. Zároveň vždy přinášel do únavných teoretických polemik inteligentní, zejména originální názor na umění a svět. Rád zdůrazňoval, že jeho otec byl ze Sarajeva a matka Češka. Možná, že právě to ho celý život táhlo do loutkových divadel v bývalé Jugoslávii. Mluvil plynně srbochorvatsky a mezi své nejlepší přátele počítal sl…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.