Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Kubina, Matěj; Maksymov, Jakub; Němečková, Monika; Prášilová, Kateřina; Valášková, Edita: Jaroslava Holasová očima svých žáků, Loutkář 1/2018, p. 75–77

Díky za lásku k divadlu

Text: Matěj Kubina

Napsat článek o Jarce Holasové je jako sepisovat paměti, nemělo by to však být suché, nudné a o mě. Aha. Jak začít? Tedy, když je ten osmičkový rok, nelze nezačít tím, čím se Jarka zabývá: Jarka je učitelka. Jarka je herečka. Jarka je průvodkyně, rádkyně a přítelkyně v krajině amatérského divadla, zejména loutkářství. Zpátky k oslímu můstku výročí – v letošním roce totiž slaví jaroměřský literárně-dramatický obor třicet let. Dlouhý čas plný pilné práce, trpělivosti, víry ve své žáky, smíchu, života a tvorby loutkového divadla. Třicet let poctivě budovaných vztahů, schopností a inscenací. Třicet let žáků, kteří prošli pod rukama jen jediné osoby – Jarky Holasové. Je s podivem, kolik všem souborům věnuje času. Zde nutné upozornit na zajímavý jev: čím Jarka učí déle, tím více má souborů a zdánlivě i stejně času.

Přemýšlel jsem n…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.