Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Davidová, Eva: Loutkami vyšperkuji skoro každou inscenaci, Loutkář 1/2018, p. 69–71

Vlastimil Peška působí jako umělecký šéf a ředitel brněnského Divadla Radost už od roku 1994. Píše scénáře, dramatizuje, vytváří hudbu, režíruje a hraje. Co je podstatou divadla pro děti a mládež v jeho pojetí? A jaké místo v něm zaujímají loutky?

Propagujete ve své koncepci divadla pro děti a mládež stále pojetí “hudebně zábavného divadla”?

Ano. Já říkám, že tvořím principem lidového divadla, ale na výsostné umělecké úrovni. To znamená, že to divadlo je dostupné všem sociálním vrstvám a že hrajeme pro děti – dneska už od jednoho roku – dejme tomu až do sta let, protože dětskou dušičku si zachovávají i dospělí.

Repertoár zábavného divadla teď v podstatě v Brně nedělá nikdo, takže je to díra na trhu. My jsme samozřejmě Magistrátem města Brna určeni především k tvorbě pro děti a pro mládež, ale hrajeme i pro dospělé diváky. Letos jsme třeba udělali Festival Radosti jako přehl…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.