Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Kerbr, Jan: Zapáchající operní diva, Loutkář 1/2018, p. 62–63

Když jsem dorazil do plzeňské Alfy na Tajemný hrad v Karpatech, těšil jsem se, jak bude tato lehce mysteriózní verneovka “nakopnuta” zpracováním pro loutky, a připomněl jsem si zároveň, jak svéráznou poetiku vtiskl látce Jiří Brdečka scénářem pro film Oldřicha Lipského (s lehce obměněným názvem Tajemství hradu v Karpatech).

Libreto Víta Peřiny nese standardní znaky kvality především v řadě verbálních hrátek, jevištní realizace významného tvůrce Tomáše Dvořáka ve formě činoherně-operetní parodie moje očekávání však zcela nenaplnila.

První výstup působí slibně, hrabě Telek (Petr Vydarený) sní při svém karpatském výletu o ztracené milence, operní pěvkyni Stille. Nad střechou stanu se v “loutkové formě” objevuje ztracená diva i on samotný, sen však končí, když je hrabě svým věrným sluhou Rockem (Bohuslav Holý) probuzen. Telek se zavine do deky (to byl onen stan, pověšený pouze na šňůře), …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.