Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Kunderová, Radka: U Esmeraldy s babičkou, Loutkář 1/2018, p. 54–55

Jako byste na chvíli pobyli s vlastní babičkou. Která už umřela. Cítíte její vůni, dotek, slyšíte její hlas. Ozývají se všedností přehlušované výčitky: Věnovali jste se jí dost? Neměli jste volat častěji? Proč jste to letos ke hrobu zase nestihli?

Představení tří mladých divadelnic Přijdu včera se napojí na vaše vlastní vzpomínky, a i když se mu nedaří ve všem, dojem intimního setkání ne s jejich, ale s vlastními zemřelými blízkými přetrvá.

Ve zšeřelé Sklepní scéně Centra experimentálního divadla v Brně je v únorovou sobotu přidušené teplo. Vesměs mladí diváci navzdory komornosti prostoru jen tak tak navodí dojem únosné návštěvy. Herečky mají během představení co dělat, aby sporadické publikum přes jeho očividnou vstřícnost a bezprostřední blízkost vytrhly z ospalé letargie. Je až obdivuhodné, že si dlouho drží svou říznou groteskní energii a svižně zasazují pointy, i když se skoro…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.