Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Drtina, Michal: Dětské fantazii dospělí nerozumí, Loutkář 4/2017, p. 76

Divadlo Rozmanitostí si jako první premiéru letošní sezony připravilo inscenaci Pozor, děti, přijela k nám pouť! v režii Jiřího Ondry. Dramaturgicky na ní spolupracovala Helena Kebrtová. Hra je určena pro děti od deseti let a byla zařazena do repertoáru na základě úspěšného uvedení inscenační skici v rámci projektu Trojčtení v roce 2015.

Napsal ji britský autor her pro děti Mike Kenny, který je pro svoji dramatickou činnost pro mládež v Británii uznávaný a obdržel několik cen. Periodikum Independent jej zařadilo mezi první desítku nejlepších žijících britských dramatiků. Je autorem originálních her a mnoha adaptací klasických pohádek, mezi něž se řadí například Popelka, Kráska a zvíře, Jeníček a Mařenka a další, které se s úspěchem hrají po celém světě.

Příběh hry Pozor, děti, přijela k nám pouť! začíná v dětském pokoji, který na horizontu uzavírá velká stěna s prosklenými dveřmi. Před…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.