Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Makonj, Karel: Peter Schumann bezelstný, Loutkář 4/2017, p. 52

V kapitole věnované slavnému americkému souboru Bread and Puppet Theatre si dovolíme vrátit se v čase a zalistovat Loutkářem z roku 1988, kde vyšla velice erudovaná recenze inscenace Fire (Život a smrt hasičova) uvedené v Junior klubu Na chmelnici v rámci 2. Přehlídky mladého divadla 27. 10. 1987. Autorem textu je osobnost tohoto čísla Karel Makonj a jeho postřehy o tvorbě Petera Schumanna rozhodně stojí za to číst i po třiceti letech. (red)

(…)

Jídlo bylo vždy v Schumannově tvorbě symbolem pospolitosti, vzájemného stýkání se, obdarovávání. Odtud vlastně i název divadla, neboť Schumann dává divákům představení nejen loutky, ale i chléb, skutečný domácí chleba pečený z obilí, které sám se svými spolupracovníky pěstuje na své farmě ve Vermontu. […] Bezkonfliktnost Schumannova divadla vyplývá vždy ze subjektivně nesložitého vidění objektivně složitého světa. Schumann vždy předvádí jakési moderní mýty…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.