Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Byl to nádherný člověk a skvělý otec, Loutkář 4/2017, p. 42–43

Vzácným hostem Festivalu of Wonder, který se uskutečnil v dánském městečku Silkeborg počátkem listopadu, byla dcera světoznámého loutkáře Jima Hensona a dlouholetá prezidentka Jim Henson Foundation Cheryl Hensonová. Po její přednášce doplněné fotografiemi a videi jsme měli jedinečnou šanci zhlédnout na filmovém plátně Hensonův experimentální film The Dark Crystal (Temný krystal).

Během přednášky jste se zmínila, že je tento film váš nejoblíbenější ze všech snímků, které váš otec natočil. Čím je pro vás tak výjimečný?

The Dark Crystal je film, na němž jsem měla jako teenagerka možnost pracovat. Když můj otec založil v roce 1979 v Londýně společnost Creature Shop, aby se zde vytvářely animatronické postavy pro jeho filmy, měla jsem mimořádnou šanci tam po celý rok pracovat na některých tvorech dokreslujících prostředí, včetně rostlin, které chodily po svých kořenech, a skal s jazyky lovícími m…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.