Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Český vklad světovému loutkářství je nezpochybnitelný, Loutkář 4/2017, p. 34–35

Americká loutkářka Nancy Lohmanová Staubová se svou erudicí a organizačními schopnostmi výrazně podílela na směřování moderního amerického loutkářství. Velký dík jí patří i za propagaci českých umělců v zámoří a příležitostnou fundovanou spolupráci s časopisem Loutkář.

Jak jste se vlastně dostala k loutkovému divadlu, kterému jste zasvětila celý život?

Protože jsem odmala milovala herectví, rozhodla se moje matka, talentovaná absolventka umělecké školy, vyrobit mi několik loutek. Přesvědčila jsem ji a několik přátel, aby se mnou začali hrát na narozeninových oslavách. Tím jsem s loutkami začala. Když jsem později studovala divadelní herectví v Londýně, zhlédla jsem inscenaci Sergeje Obrazcova Neobvyklý koncert. Nevím proč, ale nikdy jsem neměla ráda role, které byly na jevišti určeny ženám, a tohle představení mi ukázalo, že loutkářství jim nabízí doslova neomezené možnosti! Tak se mi lout…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.