Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Astlesová, Cariad: Drevo a vodopád: režírovanie bábkového divadla, Loutkář 4/2017, p. 18–21

Se souhlasem Cariad Astlesové publikujeme její příspěvek přednesený na konferenci Bábkové premeny (pořádané Bábkovým divadlem Košice a Research Commision UNIMA v roce 2013), který se týká vhledu do současného britského loutkářství a zároveň otevírá i téma, které mu se systematicky věnujeme: změny v obsahu pojmu “loutka” a pronikání loutek mimo sféru loutkového divadla.

Drevo a vodopád. Tento názov vznikol asi pred rokom, keď som písala článok o odbornej príprave pre súčasné bábkové divadlo. Hľadala som nejaký obraz, ktorý by vyjadril účinkovanie bábkoherca na predstavení: ten obrovský zdroj a tok usmernenej energie a sústredenosti na neživý materiál; materiál, ktorý v sebe predsa len uchováva stopy minulosti a spomienky. Napokon som si vybrala drevo ako prírodný materiál s molekulárnou energiou, stáva sa neživým, keď ho vytnú, a vodopád ako tok energie usmerňovanej bábkohercom k predmetu a doň, aby mu umo…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.