Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Gregar, Alexandr: Jan Merta devadesátníkem, Loutkář 4/2017, p. 106–107

Dramaturg, režisér, scénograf a loutkoherec, výborný fotograf a neúnavný organizátor, lektor a porotce četných přehlídek, jehož druhým – neplaceným – zaměstnáním byla práce pro amatérské loutkové i herecké divadlo, zejména ve východočeském kraji, kde byl a dosud je jednou z klíčových osobností i jako dlouholetý předseda Volného sdružení východočeských divadelníků (VSVD), člen redakční rady Divadelní hromady a autor desítek vnímavých recenzí, profilů divadelníků a jiných článků. To je ve zkratce Jan Merta, který se narodil 9. září 1927 v Nové Pace, ale již od roku 1928 žije v Hradci Králové, jemuž je celoživotně oddán.

Honza Merta je povoláním chemik a kdysi byl i zdatným sokolským atletem, vzdělavatelem a cvičitelem, ale je rovněž nadšeným loutkářem. Tahle múza si ho přitáhla už v útlém mládí – Mertovo jméno je spojeno s dnes už neexistujícím loutkovým divadélkem Sokola Malšovice. K…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.