Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Windsorová, Emma: Jsou Punch a Judy dnes příliš násilní?, Loutkář 4/2017, p. 14–15

V květnu loňského roku zastupitelstvo britského města Barry rozhodlo vyřadit z místního festivalu představení s Punchem a Judy s odůvodněním, že jeho obsah byl “příliš násilný, obsahoval nevhodné scény fyzických útoků” a že “mnoho lidí poukázalo na to, že představení zpodobňuje domácí násilí”.

Rozhodnutí města Barry ovšem nebyl izolovaný případ – uvádí se, že v roce 2004 došli k podobnému závěru i zastupitelé města Bodmin v Cornwallu. Jsou ale Punch a Judy opravdu příliš násilní? Je rozhodnutí jejich představení zakázat přemrštěnou reakcí úzkostlivých byrokratů, nebo už zkrátka nejsou kousky pana Punche pro moderní publikum tak relevantní, jako byly kdysi?

Punch a Judy mají za sebou dlouhou historii, která sahá přinejmenším do poloviny 17. století, a to konkrétně do května 1662, kdy si Samuel Pepys do svého slavného deníku zapsal, že viděl v divadle představení s Punchem. Byl natolik nadšen, …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.