Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Šotkovská, Jitka: Čtyři zastavení v brněnské Polárce, Loutkář 2/2017, p. 46–50

Brněnské Divadlo Polárka uzavírá první sezónu, která je již plně v gesci nového vedení. Na začátku června 2016 byl zvolen novým šéfem KVS “U Tří kohoutů”, které je zřizovatelem divadla, Tomáš Pavčík a spolu se svým týmem, do nějž patří režisér a umělecký šéf Jan Cimr, vedoucí divadla Tereza Lexová a dramaturgyně Alžběta Kubíčková, se snaží, aby Polárka minimálně na brněnském divadelním nebi po letech zářila jasněji.

Divadlo Polárka má za sebou skvělou minulost – vzniklo před osmnácti lety z amatérského divadla Jitřenka a prošly jím osobnosti, které dnes patří k nejvýraznějším tvářím českého divadla. Ať už jsou to režiséři Jan Mikulášek, Martin Čičvák, Martin Františák či Hana Mikolášková, nebo herci jako Jan Hájek, Martin Siničák, Jana Plodková, Václav Neužil ad. Polárka byla divadlem s osobitou, někdy poněkud “punkovou” poetikou, vždy se vyznačovala energičností, kolek…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.