Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Skrytý loutkářský poklad, Loutkář 2/2017, p. 30

Musée suisse de la marionnette (Švýcarské loutkové muzeum) se nachází v západní části Švýcarska na hranici mezi německy a francouzsky mluvící částí země ve starobylém Fribourgu (německy Freiburg), hlavním městě stejnojmenného švýcarského kantonu s krásně zachovaným historickým centrem. Muzeum (a zároveň i divadlo, malá kavárna a knihovna) sídlí v patrové vile v meandru řeky Saany nedaleko kamenného mostu Pont de Milleu.

Rozlohou malé muzeum se nachází v prvním patře nově zrenovované budovy, kde je i sálek pro zhruba padesát diváků. Založeno bylo v 80. letech loutkářem (a také autorem mnoha loutek) Jeanem Bindschedlerem, který začal sbírat loutkářské teatrálie na svých mnoha cestách zejména po africkém kontinentu a asijském dálném východě. Od roku 1983 svou sbírku prezentoval na krátkodobých výstavách, Švýcarské loutkové muzeum se stálou expozicí bylo oficiálně otevřeno až roku 1985. Jeho kolekce …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.