Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Castang, Emmanuelle, Duchez, Claire: Dramaturgie snů, Loutkář 2/2017, p. 22–25

Philippe Genty (1938) je považován za jednoho z největších vizuálních básníků naší doby, který ovlivnil vývoj divadelního umění. Během setkání v jeho pařížském bytě jsme si společně s Éricem de Sarria, jedním z jeho dvorních herců a dlouhodobých spolupracovníků, připomněli tvorbu a vize tohoto mimořádného umělce.

Jak jste se dostal k divadlu?

Philippe Genty: K divadlu jsem se dostal úplnou náhodou, vlastně proto, že mě v dětství silně ovlivnilo několik tragických událostí.

Éric de Sarria: Nicméně už před nimi se projevil tvůj sochařský talent. Viděl jsem tě na fotkách jako malého chlapce na pláži obklopeného pozoruhodnými stavebními výtvory…

P.G.: Když mi bylo šest let, můj otec zemřel při lyžování, po pádu ze skalního převisu, a matka mi to dlouho tajila. Tehdy jsem do ní byl, jako všechny děti, zamilovaný. Zuřila 2. světová válka a nacisté vypálili domy v naší vesnici jako odpla…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.