Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Obecná znalost loutkového divadla je slabá, Loutkář 2/2017, p. 19–21

O tom, že jsou výzkum a dokumentace loutkářství ve Francii podporované a respektované, svědčí rozhovor s historičkou a dokumentaristkou Raphaèle Fleury, která má mimo jiné lví podíl na vzniku digitálního Portálu loutkářského umění (PAM – Portail des Arts de la Marionnette) a virtuální výzkumné Katedry pro výzkum cirkusu a loutek (ICiMa – Chaire d’Innovation Cirque et Marionnette). Početný specialistů, institucionální zázemí a dlouhodobou finanční podporu, které mají za úkol rehabilitovat loutkářství v očích nejširší veřejnosti, můžeme francouzským kolegům jenom závidět.

Asi nejrozšířenějším způsobem, jak seznamovat odbornou i laickou veřejnost s loutkářským uměním, je vedle jeho živého hraní také vystavování loutek a loutkářských artefaktů v muzeích. Která francouzská muzea považujete z hlediska popularizace oboru za klíčová?

Obzvláště zajímavé mi přijde nové pojetí muzea Gadagne…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.