Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Jaklová, Lenka; Hamar, Juraj; Klíma, Miloslav; Makonj, Karel; Vašíček, Pavel; Malíková, Nina; Predmerský, Vladimír; Dubská, Alice; Lázňovská, Lenka; Doubrava, Stanislav; Chalupová, Simona; Formanová, Markéta; Jirásek, Pavel: Co přinese UNESCO?, Loutkář 1/2017, p. 63–73

Lenka Jaklová, publicistka

Mám zřejmě zvláštní nutkání dávat do pohybu události, které se zpočátku jeví jako zhola nemožné, provokativní, absurdní a co já vím ještě… Ať už jde o vizi revitalizovat barokní areál Kuks z evropských peněz, připomenout České republice a koneckonců i Francii význam Františka Kupky, pokusit se převézt malířovu “ztracenou” a nalezenou urnu z pařížského hřbitova Père-Lachaise na Vyšehrad (to se mi žel nepodařilo), instalovat sochařskou křížovou cestu u Kuksu, nebo jako v tomto případě – nominovat (východo)české loutkářství do UNESCO… Vždy musí jít o dosud neprošlapanou a dostatečně trnitou cestu. Přiznávám – jsem trochu jurodivá. Baví mě myslet nemyslitelné.

O tom, proč a jak to všechno začalo, že na samém počátku byla idea nejtroufalejší – nominovat do UNESCO právě východočeské loutkářství, podnět, který nakonec vedl k úvaze o zapsání loutkářstv…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.