Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Malíková, Nina: Současné české loutkové divadlo jako ohrožený druh?, Loutkář 1/2017, p. 77–82

Není žádným tajemstvím, že je situace v českém loutkovém divadle v poslední době mnohými označovaná za znepokojivou. Kromě konstatování absence loutek v inscenacích loutkových divadel (a to jak statutárních, tak u nezávislých skupin) se při hledání příčin tohoto stavu stává předmětem kritiky dokonce i současná koncepce výuky na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze, která je viněna z odklonu nejen od tradičních postupů, ale i v minulosti dosažených výsledků a vazeb.

Stav současného loutkového divadla je již delší dobu předmětem úvah nejen divadelních odborníků. Nad jeho prudkým a trochu nepřehledným či doposud i v teoretické oblasti neuchopitelným vývojem se ale ne pozastavují jen oni – jistý zmatek má i publikum. To se ptá, jestli je současná produkce ještě loutkovým divadlem. Nedovede si totiž jeho prolínání do alternativní oblasti srovnat se svou představou o loutkovém divadle …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.