Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Blecha, Jaroslav: Jedinečný příspěvek k historii českého amatérského loutkářství, Loutkář 1/2017, p. 50–51

Autor publikace Jan Novák, profesí lesní inženýr, srdcem a duší všestranný divadelník, patří bezpochyby k výrazným osobnostem, činovníkům, tvůrcům a také znalcům českého amatérského loutkového divadla. Je mimo jiné členem exekutivy Českého střediska UNIMA a především spiritus agens pražského ochotnického loutkového divadla Říše loutek. Svoji erudici v dané problematice prokázal již mnohokrát tvorbou scénářů řady úspěšných, nejen populárně, ale též odborně navržených výstav, přípravou a realizací výtečných loutkových inscenací, koncipováním a uspořádáním řady zajímavých Klubů UNIMA a také příspěvky publikačními.

Současnou knihou autor navazuje na sborník Nejstarší amatérské loutkářské soubory v ČSR (SAL SČDO, Olomouc 1983), v němž dříve představil 29 loutkářských skupin vybraných na základě kritéria jejich nejméně padesátileté existence. Jednalo se o jakýsi "reprezentati…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.