Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vondráková, Adéla: Pózující inscenace, Loutkář 1/2017, p. 46–47

To první, co mohli pražští diváci z nejnovější inscenace Bajaja z produkce Studia Damúza vidět, byly divadelní fotografie a video trailer. A obojí působilo velmi dobře. Jenže pak se ukázalo, že stejně, jako se to často stává u hollywoodských filmů, tvůrci to nejlepší vyčerpali už v upoutávkách a na samotné dílo toho moc nezbylo. Nejsilnější stránkou inscenace je totiž právě její celková vizualita, zpracování loutek a scény. A vše ostatní jde trochu stranou.

Inscenace Bajaja v režii Filipa Jeviče skutečně působí dojmem, že je možné představení kdykoli zastavit, vyfotit a výsledný snímek rovnou tisknout. Hraje se na velkém stole na jedné noze, který lze na všechny strany naklánět, sklápět a otvírat v něm různá okénka. S dalšími prvky scénografie nakládá její autor Kamil Bělohlávek velmi úsporně – využívá jen trůn a houpací síť zavěšenou pod deskou stolu. Když pak v působivé scéně souboje…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.