Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Hledíková, Ida: Transformácia bábok v kontexte súčasných trendov (tu a tam), Loutkář 1/2017, p. 91–93

Medzinárodné kolokvium venované súčasnému stavu bábkového divadla v stredoeurópskom teritóriu s názvom Premeny bábky je príležitosťou vzájomne sa informovať o trendoch, ktoré dominujú v našich krajinách, ale aj platformou na hľadanie odpovedí na otázky, ktoré súvisia s premenami funkcie bábky, vzťahu herca a bábky, až po jej prítomnosť či neprítomnosť na javiskách súčasných (bábkových) divadiel.

Ako je všeobecne známe, vývoj bábkového divadla na západ od strednej Európy má odlišnú novodobú históriu a od toho sa odvíja aj súčasný stav tvorivého hľadania aj teatrologickej, bádateľskej reflexie. Pokiaľ bol vývoj bábkového divadla v Čechách a na Slovensku v minulosti podobný, do istej miery bola odlišná (už v 50tych rokoch) situácia v Poľsku, odkiaľ brali, pokiaľ sa dalo, československí tvorcovia inšpiráciu.

Zmena systému a otvorenie hraníc po roku 1989 priniesli vcelku plodnú spoluprácu medzi českými a …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.