Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vojtíšková, Zuzana: Animace na úkor metafory, Loutkář 1/2017, p. 41–43

Od roku 1992 organizuje loutkové divadlo Ciróka v Kecskemétu každý druhý podzim setkání profesionálních maďarských loutkových divadel Magyarországi Bábszínházak Találkozója. V říjnu 2016 tak bylo možné si už po třinácté udělat základní představu o tom, co se mezi tamními loutkáři odehrává a kam se jejich tvorba ubírá.

Do města velikosti Hradce Králové, které leží v centrálním Maďarsku, se pravidelně sjíždí jedenáct stálých loutkářských souborů z celé země. Každý z nich zařadí do programu inscenaci z uplynulého období, kterou považuje za nejreprezentativnější. Výběr tedy nedělá žádný dramaturg či ředitel festivalu zvenčí, ale je na souboru samotném, čím se chce ostatním pochlubit a prezentovat divákům.

Vzhledem k tomu, že během socialistické éry nastolené po druhé světové válce bylo loutkové divadlo jako “buržoazní přežitek” téměř zničeno, je obdivuhodné, jak se podařilo na př…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.