Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vondráková, Adéla: Jako umělec-cizinec jsem se vždycky cítil mnohem svobodnější, Loutkář 1/2017, p. 28–30

O Jakubu Kroftovi není žádné klišé prohlásit, že si vydobyl mezinárodní uznání a zpečetil je řadou divadelních cen. Někdejšího uměleckého šéfa Divadla DRAK proto není třeba českému publiku nijak zvlášť představovat, nicméně se tento úspěšný český režisér v roce 2012 stal uměleckým šéfem Wrocławskiego Teatru Lalek a postupně zmizel z české divadelní scény. Jak ji vidí z odstupu?

Táhlo vás to do zahraničí už na škole?

Studoval jsem na začátku devadesátých let, kdy se po pádu železné opony otevřely hranice a objevilo se množství různých stipendií a výměnných programů na západních univerzitách. Domluvil jsem se anglicky, což v té době bylo v mojí generaci postižené komunistickým školstvím spíše výjimkou, a tak jsem jen využil toho, co se samo nabízelo. Dneska je to už těžké pochopit, ale tenkrát bylo pro kluka z východu cestování po světě něčím stejně neuvěřitelným jako cesta na …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.