Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Loutkové divadlo je stále doceňovanější uměleckou oblastí, Loutkář 1/2017, p. 22–23

Pokud si položíme prostou otázku, jak je na tom současné polské loutkové divadlo, je pro její zodpovězení určitě jednou z nejpovolanějších osobností paní Lucyna Kozień, šéfredaktorka odborného oborového časopisu Teatr lalek a zároveň ředitelka Teatru lalek Banialuka v Bielsku-Białej, který každé dva roky pořádá prestižní mezinárodní festival.

Kolik profesionálních loutkových divadel dnes v Polsku působí?

V současné době existuje v Polsku celkem pětadvacet příspěvkových loutkových divadel ve městech Będzin, Białystok, Bielsko-Biała, Gdaňsk, Jelení hora, Katovice, Kielce, Krakov, Lublin, Łomża, Lodž (zde působí dvě divadla), Olsztyn, Opolí, Poznaň, Rabka-Zdrój, Rzeszów, Słupsk, Štětín, Toruň, Wałbrzych, Varšava (zde jsou celkem tři loutkové scény) a Vratislav. Vedle nich funguje řada nezávislých divadel a souborů. Ročenka Divadlo v Polsku 2016, kterou vydává Divadelní ústav ve Varšavě, uvádí, ž…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.