Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Malíková, Nina: Společná cesta k divadelnímu názoru, Loutkář 1/2017, p. 10–13

Vzájemná spolupráce českých a slovenských loutkářů byla ve 2. polovině XX. století daná dlouholetou vzájemností i společným kulturně-politickým základem. V této souvislosti je práce českého herce, autora a zejména režiséra Karla Brožka (1935–2014) a slovenské výtvarnice a Anny (Hany) Cigánové-Podobové (1944) v historii českého a československého loutkářství ojedinělým příkladem společné tvůrčí i osobní cesty dvou významných umělců spjatých s moderními vývojovými trendy loutkářství i divadelnictví vůbec.

Pokud bychom hledali počátek cesty moderního českého loutkového divadla poznamenané vkročením herce a loutky do společného jevištního prostoru, pak by to určitě bylo v práci režiséra Karla Brožka. Předurčen pro to, aby se mohl stát tím, kdo bude bourat zavedená schémata a se vší úctou k tradici i řemeslu napájet svou tvorbu současnými ohlasy světa, byl už svým divadelním formováním, …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.