Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Malíková, Nina: První dáma historie českého loutkového divadla, Loutkář 1/2017, p. 4–8

Před řadou let bylo velkým překvapením, že v rámci příprav na vydání Dějin českého divadla dojde také na zevrubné mapování loutkového divadla a že pro tento úkol byla na základě konkurzu vybrána Slovenka – Alice Dubská. Nikdo tehdy netušil, že právě ona se posléze stane nejrespektovanější odbornicí na historii českého loutkového divadla a že v této oblasti přinese řadu zásadních objevů posouvajících dějiny i vnímání této romantickými představami oplývající větve českého divadla. Udělala to skromně, ale s houževnatostí, zápalem, pečlivou přípravou a téměř detektivním talentem.

Rozhovor: Nina Malíková

Otázka na to, jak to začalo, bývá u rozhovorů skoro obligátní, ale u tebe je to o to zajímavější, že jsi do českého prostředí přišla ze Slovenska a, jak říkáš, příliš nedotčená živým divadlem.

Když jsem začala chodit do školy, fungovalo u nás ve škole v Seredi loutkové diva…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.