Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

O dvanácti měsíčkách
Divadlo DRAK, Hradec Králové

16. 1. 2016

Tomáš Jarkovský – Jakub Vašíček: O dvanácti měsíčkách

Režie: Jakub Vašíček, výprava: Tereza Venclová, Loutky: Tereza Venclová, hudba: Jiří Vyšohlíd, texty písní: Tomáš Jarkovský, dramaturgie: Tomáš Jarkovský

Pro jahody? V lednu? Není to divné? A není spíš divné, že to nikomu nepřipadá divné?

Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou. Ty se k ní nechovají vůbec hezky. Vrcholem pak je, když nebohou Marušku pošlou na mráz, aby jim přinesla třeba jahody: „A bez nich se nevracej!“ Co si chudák Maruška teď počne? Venku zuří sněhová vánice, psa by nevyhnal a k tomu ten nesplnitelný, hloupý úkol. Každý přece ví, že jahody v lednu nerostou. Nebo už to dávno nikdo neví?

Tato inscenace pro nejmenší je zároveň sólovou příležitostí pro jednu z nejzkušenějších členek souboru. Ivana Bílková za léta svého působení v Divadle Drak spolupracovala se většinou významných režisérů, kteří naším divadlem prošli a formovali jeho tvář. Hrála v legendárních inscenacích Josefa Krofty (za všechny jmenujme například Prodanou nevěstu), do svých inscenací ji obsazovali Jan Borna, Jakub Krofta, Jiří Vyšohlíd či Tomáš Dvořák.

Inscenace je určena divákům od 3 let.

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.