Divadlo Drak - konkurz

Vrať nám, ptáku, hastrmana
Divadlo loutek Ostrava

4. 9. 2015

Edvard Schiffauer : Vrať nám, ptáku, hastrmana

Libreto: Ivan Binar, režie: Václav Klemens, výprava: Tomáš Volkmer, hudební spolupráce: hudební nastudování: Lenka Živocká, Edvard Schiffauer, pohybová spolupráce: Jana Tomsová

Opera je o hodném vodníkovi, který se ve škole špatně učil, a tak má v hrnečcích místo lidských duší zavařené ovoce a zeleninu. Napsali ji český spisovatel a někdejší redaktor rádia Svobodná Evropa Ivan Binar (1942) a ostravský hudební skladatel Edvard Schiffauer (1942) v roce 1972, když byli společně vězněni v Borech u Plzně za politické pobuřování, kterého se dle tehdejších orgánů dopustili v představení ostravského studentského divadla Pod okapem. Poprvé se dostala na jeviště až po pádu totality, v provedení Dismanova rozhlasového dětského souboru.

ARTýden = 7 dní s uměním

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.