Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu
Jak s Máničkou šili všichni čerti

Šaty dělaj člověka

Kolikrát jsme to již slyšeli, že nezáleží na tom, co máme na sobě? Že důležité je to uvnitř. Námětem inscenace Jak s Máničkou šili všichni čerti v režii Miki Kirschnera je právě toto téma.

Celý článek >

Aladin DBF

Aladine, ty kluku ušatá

Aladin spojuje klasické loutkářské postupy s akcí herců, především v podobě Vypravěčky – glosátorky, provázející diváka celým příběhem.

Celý článek >

Aladin - Divadlo bratří Formanů

Když Šeherezáda neumí vyprávět

Dva roky před prvenstvím Plzně coby Evropského hlavního města kultury 2015 vznikla v rámci tohoto projektu loutková inscenace Divadla bratří Formanů a francouzského divadla v Aix-en-Provence.

Celý článek >

Katastrofa

Mackovia, zamyslite sa!

Na javisku stoja vedľa seba tri podlhovasté stoly a na nich miniatúrne statické scény. Detailnejší pohľad na ne a na to, čo sa bude odohrávať, získame cez živý video prenos obrazu premietaný na veľké plátno umiestnené na zadnom horizonte.

Celý článek >

Katastrofa

Zánik civilizace gumových medvídků v přímém přenosu

Katalánské uskupení divadelních experimentátorů Společnost pana Serrana zřejmě nemá gumové medvídky zrovna v lásce. Několik stovek těchto barevných sladkých bonbónků totiž na jevišti vystaví snad všem myslitelným katastrofám.

Celý článek >

Tria Fata

Mezi životem a smrtí

Od stropu jeviště se k podlaze táhnou čtyři provazy doprovázené kužely světla. Na scéně se mezi různě zavěšenými nebo položenými loutkami vznáší lehká mlha.

Celý článek >

Tria Fata

„Život je sérií porodů“

Tria Fata, tři sudičky, které jsou však ve stejnojmenné inscenaci pouze dvě. Jedna napomáhá k samotnému počátku života a ta druhá jej naopak ukončuje.

Celý článek >

Handa Gote

Mission possible

Soubor Handa Gote je známý pro svůj nezaměnitelný rukopis, který je těžko pochopitelný, těžko popsatelný a velmi okouzlující. V The Mission se ale inscenátoři ve svých experimentech mírnili. Výsledkem je inscenace s relativně uceleným dějem, založená na knižní předloze Ohyzdný duch (Ghost of Chance) Williama S. Burroughse.

Celý článek >

Handa Gote

Diletantství a trapnost jako metoda

Český experimentální soubor Handa Gote, jehož tvorba se pohybuje v intencích postdramatického divadla, ve svých inscenacích uplatňuje metodu dekonstrukce tradičního lineárního divadelního vyprávění, tedy i jazyka, a odtajňování divadelních mechanismů.

Celý článek >

Moře Organilla

Mystické moře života

Britský výtvarník a loutkoherec Stephen Mottram dovezl do Plzně již druhou ze svých inscenací, Moře Organilla, o vzniku a hodnotě života. Mottramova inscenace je postavena na vysoce symbolických významech. Tím primárním je voda jako základ života, ale také symbolem plodnosti a přeneseným obrazem lidského lůna.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.