Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu
Válka s mloky - Divadlo Aqualung

Divadlo Aqualung – soupis repertoáru

Rubrika Stránky pro v Loutkáři 5/2013 je mj. věnována pražskému Divadlu Aqualung, které je do jisté míry následnovníkem generačního Divadla Nablízko – publikované texty doplňuje tento soupis repertoáru. V příštím čísle si budete moc přečíst více o uplynulé sezóně a směřování divadla do budoucnosti v rozhovoru s principálem souboru Luborem Šplíchalem, včetně recenze inscenace Válka s mloky.

Celý článek >

Logo 62. Loutkářské Chrudimi

Závěrečné slovo předsedy poroty

Pro pořádného loutkáře začínají prázdniny Loutkářskou Chrudimí. První tři dny se radujeme, s kolika lidmi si ještě popovídáme, další tři dny se smiřujeme s tím, že to nestihneme, protože přehlídka už pozítří, zítra, dnes končí. Čas tu utíká nějak rychleji.

Celý článek >

Plakát Mateřinka 2013

Závěrečné slovo a výrok poroty

Závěrečné slovo a výrok poroty:

Porota ve složení: Simona chalupová, Karel Král, Tomáš Volkmer (předseda), Petr Vodička

Končí rekordně horký, 22. ročník festivalu Mateřinka.

Celý článek >

Eva Farkašová

Eva Farkašová

Vlastne, ani neviem, z ktorej strany mám začať písať o Eve Farkašovej. Hoci v povedomí je zapísaná ako bábkarská výtvarníčka, s jej scénickou, najmä kostýmovou tvorbou sa stretneme na slovenských i zahraničných činoherných a operných scénach. Jej osobitú výtvarnú pečať však nájdeme aj na trojrozmerných objektoch spojených s oceneniami za individuálny alebo kolektívny umelecký prejav. A netradičné postupy zaznamenávame tiež pri návrhoch na riešenie výstavných priestorov…

Celý článek >

Časopis Loutkář vás vidí

Hry otištěné v časopise Loutkář

Je dobrým zvykem časopisu Loutkář, že dává prostor dramatickým textům, které mohou čtenáře inspirovat a případně i ponouknout k vlastnímu inscenování. Následující abecední seznam čítá všechny tituly publikované v letech 1990–2013.

Celý článek >

Strings Attached

Strings Attached

Nápad uspořádat výstavu českých loutek v USA nosím v hlavě už od devadesátých let. V té době jsem začal přesouvat svou pozornost od ruské scénografie směrem k české. Po dvou úspěšných amerických výstavách, které se jmenovaly Metafora a ironie I a II, na nichž jsem spolupracoval s kurátorkou Helenou Albertovou, jsem napsal esej, v němž jsem se pokoušel objasnit některé z rysů, které jsem v české scénografii vypozoroval a které ji odlišovaly od produkce zbytku světa…

Celý článek >

Časopis Loutkář vás vidí

Výroční zpráva Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář za rok 2012

Název: Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář

Sídlo: Celetná 17, Praha 1, PSČ 110 00

IČO: 67363741

Bankovní spojení: KB Praha 1, č. ú. 195627380257/0100

Telefon: 224 809 131

e-mail: redakce@loutkar.cz

Celý článek >

Logo 60

Karel Brožek: Kdeže ty loňské sněhy jsou aneb o studiu na Loutkářské katedře DAMU

Škola…? V krátkosti – to nejlepší na těch letech bylo naše dychtivé mládí… A vzájemné informační sbližování mezi všemi různými obory tehdejší AMU – činoherci, filmaři, výtvarníci, muzikanti (zvláště na společné koleji v Hradební). Myslím, že jsme si byli tenkrát jaksi blíž, než je tomu dnes.

Celý článek >

Hana Cigánová

Gratulácia k 60-tým narodeninám DAMU, školy, na ktorú budem vždy spomínať s láskou

Spočítala som si, že je to práve päťdesiat rokov, keď sme v Prahe na Valdštejnskom námestí vošli bránou Ledeburského paláca na tretie poschodie a potom na konci chodby celkom vzadu drevenými schodmi do takmer tajnej miestnosti ateliéru. My, noví prijatí študenti „loutkářské“ scénografie na jeseň v roku 1962 minulého storočia. Bolo nás päť ako v románe: Petr Matásek, Oľga Nosková, Jiří Bláha, Peter Cigán a ja Hana Podobová (Cigánová). Každý s dákou predstavou, očakávaním, osobnými predpokladmi a predsavzatím využiť šancu, študovať na jedinej takto raritne zameranej divadelnej vysokej škole v Európe.

Celý článek >

Tobiáš, Divadlo v kufru

Divadlo v kufru – užitečné odkazy

Pokud Vás zaujaly vzpomínky herce a režiséra Vladimíra Kubíčka v Loutkáři 1/2013 a rádi byste o studentském souboru Divadlo v kufru dozvěděli více, prostudujte si tyto odkazy, které nám autor poskytl…

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.