NDL Orbis PictusFoto: Radek Petrášek

Naivní divadlo slavnostně uvede novinku Kabinet zázraků

V rozmezí několika týdnů chystá Naivní divadlo pro své příznivce hned dva zbrusu nové kusy. Od srpna v Naivním divadle zkouší loutkovou inscenaci s pravěkou tématikou, inscenace s názvem Boj o oheň bude mít premiéru v magickém termínu 10. 10. 2020.

Ještě předtím (v sobotu 19. září) však dojde na slavnostní znovuuvedení inscenace Kabinet zázraků neboli Orbis pictus, jejíž pandemickou premiéru mohl omezený počet diváků zhlédnout na konci uplynulé sezóny. Inscenace, která se inspiruje ve světově proslulé učebnici Jana Amose Komenského, je vlastně jakýmsi „divadelním úvodem“ do fungování planety Země. Přichystal ho tvůrčí tým kmenové režisérky Naivního divadla Michaely Homolové (v NDL například O beránkovi, který spadl z nebe). Podtitul inscenace by klidně mohl znít „Zeměkoule v kostce“, nebo přesněji – ve skříni: po vzoru starobylých kabinetů kuriozit herci z jednotlivých poliček tajemného kabinetu vytahují méně či více známé artefakty, které rozžívají pomocí těch nejstarších i nejtradičnějších loutkářských triků. Těmito divadelními zázraky a kouzly postupně dětské diváky seznámí s největšími zázraky v životě kolem nás. Pro někoho je to příroda, pro jiného člověk samotný, leckdo zůstává v úžasu stát zase z objevů a vynálezů, které má člověk za dobu své existence na svědomí. Tím největším zázrakem je však planeta Země jako celek a její fungování ve vesmíru.

Slavnostní uvedení Kabinetu zázraků se uskuteční hned dvakrát, a to v 15:00 a 17:00 hodin.

Jana Pittnerová, 16. 9. 2020

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Hurvínkova otce

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.