polarka grafikaFoto: archiv divadla

Polárkový dort: Divadlo Polárka se vrací k životu festivalem pro děti a jejich rodiče

Po prodloužených prázdninách vynucených koronavirovou karanténou začíná Divadlo Polárka novou sezónu s názvem Společná řeč pátým ročníkem divadelního festivalu pro rodiny s dětmi Polárkový dort. O víkendu 18.–20. září se tak domácí scéna i nedaleký Björnsonův park opět rozžijí divadlem, koncerty, workshopy a dalšími programy nejen pro děti.

Pátý ročník festivalu Polárkový dort bude speciální hned z pěti důvodů:

Zaprvé: Festival bude zahájen premiérou inscenace pro rodiny s dětmi od pěti let Pohádky o strašidlech, kohoutech a duze, která byla původně plánovaná na minulou sezónu. V režii uměleckého šéfa Polárky Jana Cimra tak můžete na velké scéně vidět divadelně a hudebně zpracovanou poezii Ivana Martina Jirouse pro všechny děti, které se kamarádí se strašidly a nebo to chtějí alespoň zkusit. Ve scéně Magdalény Teleky a s hudbou Tomáše Vtípila se v hlavních rolích představí Táňa Hlostová a nová posila souboru Štěpánka Romová.

Zadruhé: Program festivalu bude zase o něco bohatší než v předchozích letech. Divadlo Polárka představí všechny premiéry loňské zkrácené sezóny: pohádku pro děti prvního stupně základních škol O Glashtinovi a slepé dívce, Kulhavého šermíře pro diváky od jedenácti let a v divadelním šapitó v Björnsonově sadu Slona a mravence pro děti od tří let. Proběhne také derniéra participačního představení lektorů Malého vozu Obři režisérky Juliány Vališkové.

Dále se můžete těšit na množství hostujících divadelních souborů s inscenacemi pro předškolní i školní publikum. Divadlo rozmanitostí přiveze z Mostu Jánošíka – legendu o hrdinství režiséra Jiřího Jelínka, Divadlo B představí divadelní verzi svého animovaného filmu Malý pán, pražský soubor Loutky bez hranic nabídne oceňovanou mexickou pohádku Příběh malé Lupitiny Gonzáles i s dílnou magnetických loutek. Dále se můžete těšit na netradičně pojatou Erbenovu Jabloňovou pannu pod názvem Karlova a Jaromírova pohádka, na Robina Hooda, na koncert a hudebně pohybovou dílnu Vlaštovky nebo na představení Elfové země – Skrytý svět.

Zatřetí: Celou sobotu a neděli se mohou děti jak v parku, tak v divadle zúčastnit množství workshopů vedených lektory Malého vozu Divadla Polárka. Divadlo je společnou řečí několika různých umění: režisér se pak stará o to, aby si na jevišti všechna rozuměla a skládala se dohromady v jeden celek, jedno umělecké dílo, jednu inscenaci. V letošních workshopech se můžete stát takovým režisérem a objevovat, co všechno jednotlivé složky (výtvarná, hudební, herecká a dramaturgická) dovedou a jaká je jejich řeč.

Začtvrté: Každý festivalový den bude zakončen koncertem kapely pro všechny věkové skupiny. Letos vám zahraje Bombarďák, brněnská kapela Urband a vrcholem festivalu bude nedělní koncert divadelní kapely Polaris, která při této příležitosti pokřtí CD písniček z polárkovských představení Po(pu)lárka a zahájí tak divadelní sezónu 2020/2021.

A zapáté: To stále ještě není vše! Chystáme pro vás další doprovodný program ve spolupráci s Kabinetem Toma Holiče, sítotiskovou dílnou Brno tiskne a kočovným divadlem Mikro-teatro. Občerstvení na vás bude čekat nejen v divadelní kavárně Polárkafé, ale i v kavárně Piknikbox v Björnsonově sadu. V areálu festivalu navíc najdete množství různých herních stanovišť, na nichž lze trávit celý doufáme prosluněný víkend.

Zkrátka máme přichystaný program pro celou rodinu. Festivalujte s námi!

Polárka bombarďákFoto: archiv divadla

Festival Polárkový dort

18. – 20. září

pro diváky všech věkových kategorií

PÁ 18. 9.

15.00 Malý pán / Divadlo B // ŠAPITÓ – Björnsonův sad / 3+

16.00 Pohádky o strašidlech, kohoutech a duze PREMIÉRA a slavnostní zahájení festivalu // Velká scéna / 6+

17.30 koncert kapely Bombarďák // ŠAPITÓ – Björnsonův sad / pro děti a jejich rodiče (vstup volný)

SO 19. 9.

10.30 Slon a mravenec // ŠAPITÓ – Björnsonův sad / 3+

10.30 Jánošík – legenda o hrdinství / Divadlo rozmanitostí Most // Velká scéna / 6+

10.00–12.00 – workshopy (Björnsonův sad a zahrada za Polárkou)

14.30 Příběhy malé Lupitiny Gonzáles + loutková dílna / Loutky bez hranic // ŠAPITÓ – Björnsonův sad / 5+

15.30 O Glashtinovi a slepé dívce // Velká scéna / 7+

15.00–17.30 – workshopy (Björnsonův sad a zahrada za Polárkou)

17.30 koncert kapely Urband / ŠAPITÓ – Björnsonův sad / pro rodiče a jejich děti (vstup volný)

19.30 Kulhavý šermíř // Velká scéna / 11+

NE 20. 9.

10.30 Vlaštovky / ORBA: pěstujeme příběhy // Malá scéna / 3+

10.30 Elfové Země – Skrytý svět / Umělecká skupina Future Vision // ŠAPITÓ – Björnsonův sad / 3+

10.00–12.00 – workshopy (Björnsonův sad a zahrada za Polárkou)

14.30 Karlova a Jaromírova pohádka / Jakub Folvarčný // ŠAPITÓ – Björnsonův sad / 4+

14.30 Čtení z cizojazyčných knih / Mikro-teatro // zahrada za Polárkou / 5+ (vstup volný)

15.00–17.30 – workshopy (Björnsonův sad a zahrada za Polárkou)

16.00 Obři DERNIÉRA // Velká i Malá scéna / 3+

16.00 Robin Hood / Divadelní uskupení Jaromír // Björnsonův sad – park / 6+ (vstup volný)

17.30 koncert kapely Polaris k zahájení sezóny a křest CD Po(pu)lárka // ŠAPITÓ – Björnsonův sad / pro rodiče s dětmi (vstup volný)

Natálie Pelcová, 25. 8. 2020

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Hurvínkova otce

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.