Dovadlo Polárka Festival RobinsonůFoto: Dovadlo Polárka

Robinsoni v Polárce a objeví krásu pustého ostrova

Divadlo Polárka se o víkendu od 10. do 11. března promění v pustý ostrov a zve na něj všechny adepty na trosečnictví od sedmi let.

Polárkovský Robinson Crusoe se po více než pěti letech loučí se svým ostrovem na jevišti divadla. A aby mu to nebylo tak líto, na cestu ho vyprovodí hned dva jeho souputníci – Robinsoni jako on – tři Robinsoni, tři Pátci a třikrát větší dobrodružství.

Z Hluboké nad Vltavou do Brna zavítá Divadlo Víti Marčíka se svou inscenací pro jednoho herce – Robinson Crusoe, která měla premiéru již v březnu 1994. Představení je určeno žákům druhého stupně ZŠ, středoškolákům a všem velkým malým, kteří jsou připraveni bojovat po boku táty Robinsona s bouří, domorodci, hladem i samotou.

Do Polárky dopluje také RobinsonDivadla Líšeň – volná adaptace románu Daniela Defoea o touhách nenaplněných a záhy bolestně naplněných, o snu, oceánu a vůli k životu. Příběh bude vyprávět lipové dřevo a jeho vodiči společně s nejrůznějšími hudebními nástroji. Inscenace se soustředí na vnitřní život hlavního hrdiny. Jedná se o hru rozporu snu a skutečnosti, o cestě z vysněného světa do reality, o bolestné proměně dítěte v dospělého.

Divadlo Polárka, Divadlo Líšeň Festival RobinsonůFoto: Dovadlo Líšeň

Polárkovský Robinson Crusoe měl svou premiéru v roce 2012; se svým publikem se loučí po úctyhodných pěti letech. Na Festivalu Robinsonů naposled odvypráví příběh osamělého muže, osudem i vlastním přičiněním vyvrženého mimo lidskou společnost.

Program festivalu bude na Malé scéně každý den v čase od 10:00 do 18:00 doplňovat také prales plný dobrodružství pro všechny malé trosečníky a trosečnice, ve kterém se můžou dosytosti vydovádět!

Barbora Kocmánková, 7. 3. 2018

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Spejblova syna

28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.