Jižní spojka / Čechomoří v DISKU
Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy NDLFoto: Josef Ptáček

Únorová premiéra v Naivním divadle

Naivní divadlo v Liberci uvede další inscenaci pro teenagery.

Po úspěšném uvedení Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých. připravuje divadlo další inscenaci se sáhodlouhým názvem: Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy (fear, uncertainty & doubt). Premiéra proběhne v pátek 16. února 2018.

Původní text napsal pro Naivní divadlo René Levínský – autor, který s oblibou užívá pseudonymy, svou nejnovější hru uvádí pod jménem Šimon Olivětín. Levínský ve své tvorbě často čerpá ze svého původního oboru – je teoretický fyzik, absolvent ČVUT, člen Game Theory Society. Jeho hry (např. Poincarého domněnka –Tygr v tísni, Dotkni se vesmíru a pokračuj – Národní divadlo Praha) tedy často nesou ozvěny vědeckého světa. Do Naivního divadla se jako dramatik Levínský vrací již potřetí (Marbuel a Kratinoha a Proletět duhou).

Hra Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy (fear, uncertainty & doubt) vznikla na základě rozsáhlé sociologické analýzy dnešních „dvanácti-čtrnáctiletých“. Je o nich a pro ně. Sleduje příběh skupiny dospělých, kteří pátrají po svých ztracených dětech. Na kloub útěku svých ratolestí se snaží přijít v poradně u psychologa, který s jejich dětmi před časem absolvoval vědecký výzkum. Jak se ale brzy ukáže, stopy vedou ze světa reálného do světa virtuálního. Tato Levínského komedie se pohybuje na rozhraní světa dětského a dospělého; světa reálného, literárního i virtuálního; mezi fan fiction, role-playing game a černou školní chodbou.

Režie se ujala kmenová režisérka Naivního divadla Michaela Homolová (např. O beránkovi, který spadl z nebe), která společně s Barborou Jakůbkovou (výprava) a Filipem Homolou (hudba) vytvořila moderní inscenaci určenou čerstvým náctiletým i jejich rodičům. V inscenaci účinkuje kompletní mužská část souboru (Filip Homola, Dan Kranich, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Antonín Týmal), z hereček se představí Diana Čičmanová a Michaela Palaščáková.

Na další reprízy se mohou těšit žáci základních a středních škol v rámci dopoledního programu, širší veřejnost bude mít možnost zhlédnout inscenaci v Naivním divadle poprvé již 15. března 2018.

ndl, red, 13. 2. 2018

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Hurvínkova otce

Festival Amplion 2019

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.