Bábkarská Bystrica Tour 2018

Rozsáhlá výstava k loutkovému filmu Lajka

V kutnohorské galerii GASK můžete nyní vidět výstavu loutek a dekorací z celovečerního filmu Lajka, který měl premiéru začátkem listopadu. Expozice potrvá do 11. února 2018.

Aurel Klimt, režisér snímku, neodmyslitelně patří k čelním představitelům českého animovaného filmu. Rozsáhlá expozice je zaměřena na jeho tvůrčí laboratoř, filmové zákulisí a zejména na výtvarné práce, které vytvořil tým Studia ZVON pod vedením výtvarníků Martina Velíška a Františka Liptáka. Výstava vizuálně přitažlivou formou a na pozadí jímavého příběhu připomene významný milník moderní lidské historie – počátek letů do vesmíru s využitím prvních „psích“ kosmonautů.

Díky prostornosti galerie se na výstavu podařilo umístit skoro 90% loutek a dekorací z filmu. Uvidíte obrovské scény, dokonce i kosmické rakety, přičemž jedna z nich je vysoká 3,5 metru. „I pro nás tvůrce bylo fascinující vidět všechno takhle pohromadě. Jakmile se nějaká scéna dotočila, dekorace se rozložila a někam uklidila, vyniklo to až v galerii,“ uvedl Aurel Klimt.

K výstavě připravila galerie doprovodné programy – animační dílny, komentované prohlídky nebo astrologickou přednášku. Kompletní program najdete zde

Malvína Balvínová, 5. 12. 2017

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Spejblova syna

Bábkarská Bystrica Tour 2018

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.