Bábkarská Bystrica Tour 2018
Záhada hlavolamu, Divadlo MinorFoto: archiv

Záhadu hlavolamu v Minoru

Divadlo Minor uvede 15. října premiéru inscenace Záhada hlavolamu podle prvních dvou dílů slavné trilogie Jaroslava Foglara v dramatizaci Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského.

V režii Jakuba Vašíčka znovu ožijí příběhy Rychlých šípů, odkaz Vojtěcha Vonta v podání herečky a zpěvačky Moniky Načevy a dobrodružné souboje s tajemným Širokem, jehož ztvární přední čeští parkouristé Daniel Samek či Tomáš Zonyga.

Minorská Záhada hlavolamu slibuje netradiční podívanou – jednak díky obdivuhodným fyzickým výkonům parkouristů v roli Široka, a také kvůli pojetí Vontů. Ti jsou zde totiž ztvárněni herečkami. „Naše inscenace je mozaikou, která divákovi odhaluje postupně jednotlivé indicie tak, aby si je složil ve svůj vlastní obrázek. Zároveň jsme se ptali po původu pověsti opovrhovaných i obávaných stínadelských hochů, Vontů, a hledali jevištní vyjádření této odnepaměti panující rivality mezi nimi a chlapci z ostatních čtvrtí. Řešení, které jsme zvolili, je razantní a nejspíš překvapivé, přináší však podle nás právě to napětí, jehož je pro divadelní adaptaci takového tématu zapotřebí. Ikonickou postavou trilogie je pak tajemný Široko, kterého mají zejména starší diváci v paměti především v nezapomenutelném podání Jana Třísky. Věříme, že i náš Široko se díky neuvěřitelným schopnostem jeho představitelů vryje divákům hluboko do paměti.“

V rámci uvedení inscenace připravil Minor také dvě speciální outdoorové hry pro rodiče s dětmi Po stopách Jana Tleskače a Za tajemstvím Široka.

Josef Horák, 13. 10. 2017

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Spejblova syna

Bábkarská Bystrica Tour 2018

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.