Bábkarská Bystrica Tour 2018

Pouť v Divadle Rozmanitostí

V letošním roce slaví mostecké Divadlo rozmanitostí 30. výročí svého založení. Slavnostnímu večeru, který se uskuteční 28. října předchází unikátní premiéra.

Inscenace textu dnes nejúspěšnějšího britského autora her pro děti a mládež Mika Kennyho přináší na jeviště současný příběh. Pracuje s dětskou fantazií a podezřívavostí, která do reality projektuje motivy z klasické pohádky Perníková chaloupka. Příběh o škodolibé Mařence, která svého brášku Jeníčka vyděsí tak, až tomu začne sama věřit. Kritikou ceněný, velmi vtipný a trochu strašidelný příběh pro děti i dospělé.

O autorovi

Mike Kenny je jedním z nejvýznamnějších britských autorů divadelních her pro děti. Je držitelem několika cen a periodikum Independent jej zařadilo mezi první desítku nejlepších žijících britských dramatiků. Jeho hry se hrají nejen v rodné Británii, ale úspěšně se uvádí po celém světě. Je autorem originálních her jako je například právě hra Pozor, děti, přijela k nám pouť! (v originále Eletric darkness), ale také mnoha adaptací klasických pohádek, mezi něž se řadí Popelka, Kráska a zvíře a mnohé další.

Pozor děti, přijela k nám pouť_Divadlo rozmanitostí, MostFoto: I. Ibrahimovič

Text Pozor, děti, přijela k nám pouť! prezentovalo Divadlo rozmanitostí v roce 2015 jako scénickou skicu v rámci projektu Trojčtění, a to s velmi pozitivním ohlasem. Tento projekt, na němž spolupracovalo několik profesionálních divadelních scén (Malé divadlo České Budějovice, Letí Praha…) mapoval současnou dramatickou tvorbu pro děti a mládež. Na základě ohlasů na uvedenou skicu a z iniciativy tvůrčího týmu a souboru Divadla rozmanitostí vzešel záměr text Mika Kennyho inscenovat, coby součást repertoáru divadla. Text je uváděn v české premiéře, v překladu Davida Koštáka, dramatika, dramaturga a překladatele, který výrazně přispěl k možnosti inscenovat hru v Čechách.

Na dramaturgii inscenace spolupracovala Helena Kebrtová, dramaturgyně Divadla Lampion Kladno a Geisslers Hofcomoedianten. Helena Kebrtová již v Divadle rozmanitostí spolupracovala na inscenaci Pipi Dlouhá punčocha (2016) a je jednou ze stálých spolupracovníků režiséra Jiřího Ondry.

Autorkou výpravy je Jana Hauskrechtová (v Divadle rozmanitostí známá díky Kráse nesmírné a Třem přadlenám), která je respektovanou jevištní výtvarnicí a scénografkou. S Jiřím Ondrou spolupracovala též na mnoha inscenacích pro dospělé i dětské publikum (kromě Divadla rozmanitostí též například v Divadle D21 Praha nebo Divadle Lampion Kladno).

Režisérem Pozor, děti, přijela k nám pouť! je kmenový režisér a dramaturg Divadla rozmanitostí Jiří Ondra.

V inscenaci se prvně divákům představí Vera Hejko a Václav Hoskovec, dvě nové herecké posily Divadla rozmanitostí.

Lenka Krestová, 11. 10. 2017

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Hurvínkova otce

Bábkarská Bystrica Tour 2018

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.