Loutkar.online

Online archiv

Malíková, Nina: Ostrovy splněných přání Karla Šefrny, Loutkář 1/2021, s. 88–89

Vydávání pamětí a vzpomínek významných osobností není dnes už tak vzácným kořením, jako tomu bylo kdysi. Snad je to současnou obecnou touhou dovědět se víc o naší minulosti a poznat blíže ty, kteří ji utvářeli a jejichž osudy stojí za zaznamenání. To všechno platí i v případě MUDr. Karla Šefrny, jehož neuvěřitelná „osmdesátka“ byla impulzem ke vzniku knížky s názvem Ostrovy splněných přání aneb Život jde dál s výraznějším podtitulem Karel Šefrna 80.

Publikace se zřetelně dělí na dvě části – tou první jsou osudy chlapce, studenta a posléze stomatologa MUDr. Karla Šefrny a jeho sepětí s kulturou, tou druhou, spíše kronikářskou, je jeho iniciační působení v legendárním svitavském Céčku. Začíná se tedy od jubilantova dětství a rodinných vazeb, kde se v textu prolíná a kombinuje vyprávění s přímými citacemi záznamů rozhovorů. V tomto živém svědectví doby se dovídáme detaily ze Še…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.