Loutkar.online

Online archiv

Slavíčková, Sarah: Využít situaci, Loutkář 1/2021, s. 56–57

Už téměř rok probíhá v divadelní obci diskuse ohledně současné podoby divadelních představení, a jak bylo zmíněno například na závěrečné besedě loňského online festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem, všichni už se těší na živý dialog nejen mezi jevištěm a hledištěm, ale i mezi diváky ve společném nevirtuálním prostoru. Je však nutné se stále obracet a vracet k minulosti? Nepřináší tato nestandardní situace také nové pohledy na vývoj divadelního média?

Samozřejmě i já jsem z těch, kteří se těší na společná setkávání a debaty při kulturních akcích, nebo podporují „živé umění“ a přejí si jeho brzký návrat. Co mi ale v posledních měsících přetrvávající pandemie vadí, je právě tento neustálý stesk a utěšování se, že tohle období je jen dočasné, že se vše se brzy vrátí do normálu a že to „není ono“. Myslím, že zvláště pro loutkové divadlo, které je často stigmatizo…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.