Loutkar.online

Online archiv

Dolenská, Kateřina: Úvodník, Loutkář 1/2021, s. 1

Vážení a milí čtenáři,

těžko uvěřit, že už rok žijeme v zajetí virové pandemie, v naprosto nestandardních podmínkách, kdy mlčí nejen múzy, ale i veškerý společenský život. Ticho je ve školách, divadelníci zkouší do šuplíku a my v redakci luštíme stále složitější rébus, jak i nadále psát o neexistujícím divadle a neopakovat se. Rozhodli jsme se tedy pro letošní rok zahájit více seriálů a představit více osobností spjatých s loutkovým divadlem, než bývá v dramaturgické skladbě tohoto časopisu proporčně obvyklé, a budeme doufat, že v příštím ročníku dáme naopak více prostoru aktuální kulturní publicistice. Už teď se na tu smršť recenzí skvělých loutkářských novinek a reportáží z festivalů moc těšíme!

Jaké seriály nás tedy pro letošek čekají? Hlavní téma letošního ročníku bude opět „cestovatelské“ a v prvním čísle nás zavede do východní Evropy – představíme si loutk…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.