Loutkar.online

Online archiv

Slavíčková, Sarah: Nesešli jsme se v konferenčním salonku, Loutkář 4/2020, s. 99–101

Veřejný debut Akolektivu Helmut S čaganem lamag nohy byl pro některé diváky událostí letošní zkrácené sezóny. Především v loutkářském světě se o souboru hovoří jako o inspirativních a nadějných tvůrcích i hercích, kteří s loutkami i tzv. loutkářskými principy pracují citlivě a smysluplně. Přesto se členové uskupení za loutkáře nepovažují a sami říkají, že až během zkoušení se s loutkami i jejich vlastnostmi teprve učili zacházet. O svém „ňahňání“, moření, plácání, ale i satisfakci se mnou v milém a interními vtipy prostoupeném online rozhovoru promluvilo pět ze šesti „Helmutů“ – Eliška Raiterová, Tomáš Blatný, Oskar Helcel, Adam Kratochvíl a Hynek Tajovský.

Kdy a jak váš soubor vznikl? A jak se vůbec společně znáte?

Oskar: My jsme vlastně ani žádný soubor nezakládali. Jednou o Vánocích jsme měli potřebu udělat besídku pro dospělé. Rozhodně jsme se společně nesešli v …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.