Loutkar.online

Online archiv

Šlechtová, Ema: Festivaly, které nebyly, Loutkář 4/2020, s. 74–76

V letošním netradičním roce se mnohokrát dostala na přetřes otázka pořádání divadelních festivalů. Vraťme se ještě ke dvěma z nich – na podzim posunuté Skupově Plzni a taktéž podzimnímu Přeletu nad loutkářským hnízdem. První byl zrušen jen pár dní před slavnostním zahájením a druhý se nakonec divákům představil ve značně omezené internetové verzi. Berte tento text jako dokument doby, aby se zachovalo autentické svědectví o tom, s čím se museli v pořadatelé v roce pandemie vypořádat, a také jako doklad, kolik práce, nasazení a příprav bohužel spadlo nevratně pod stůl. (red)

Z hlediska kulturní reflexe je napříč celým rokem 2020 téměř nemožné vyhýbat se klišé. Je vůbec otázka, zda ještě někdo může přijít s tezí, která nebyla již nesčetněkrát vyřčena a na níž se už vehementně nereagovalo v internetových diskusích. Situace je pro divadla, včetně těch loutkových, od října jasná …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.